09122040334
امروز شنبه ۱۱ آذر۱۴۰۲

برندهای گروه

آرتا

محوطه سازی بیرونی و فضای سبز

(تمامی قیمتها به تومان می باشند)
چمن مصنوعی برند آرتا - کد AR1
قیمت از 000 تومان
قیمت تا 000 تومان
چمن مصنوعی برند آرتا - کد AR2
قیمت از 000 تومان
قیمت تا 000 تومان
چمن مصنوعی برند آرتا - کد AR3
قیمت از 000 تومان
قیمت تا 000 تومان

درباره این دسته بندی

محوطه سازی بیرونی و فضای سبز (لنداسکیپ) خانه چیست؟

یک تعریف کلی برای محوطه سازی فضای سبز ، این است که طراحی و عملیاتی بر روی بخش های بیرونی ، محیطی از ملک صورت می گیرد و شما می خواهید که فرم ظاهری آن را از لحاظ زیبایی شناسی و کاربردی بهبود ببخشید.

محوطه بیرونی از خانه تان، همه آن فضایی است که در بیرون خانه تان قرار دارد و اولین چشم اندازی است که بیننده در ابتدای ورود به خانه تان ممکن است با آن مواجه شود.

گذشته از اهمیتی که برای افرادی که وارد خانه شما می شوندو بیننده محوطه شما هستند ، اگر شما دارای چشم اندازی هستید که می توانید فضای بیرونی و محوطه خانه تان را ببینید، پس باید زیبایی آن برای تان اهمیت داشته باشد.

 

اصول محوطه سازی فضای سبز بیرونی خانه

اگر خوشبختانه به تازگی صاحب خانه ای با محوطه بیرونی و یا حیاط پشتی شده اید، پیشنهاد ما برای شما در گام اول، فهرستی از کارها و تغییراتی است که دوست دارید برای محوطه خانه تان انجام دهید ودر کنار آن ، لیستی از کارها و تغییراتی که محوطه خانه تان به آن احتیاج دارد را تهیه کنید . در مورد لیست دوم ، می توانید از یک پیمانکار متخصص نیز مشورت بگیرید. در نهایت ، با بررسی دو لیست و مشورت نهایی، می توانید تغییرات نهایی و بازسازی های لازم را پیدا کنید.

 

اولین پرسشی که برای محوطه سازی فضای سبز خانه تان باید بدان پاسخ دهید ، میزان یکپارچگی و هماهنگی مورد نظر شما ، بین فضای داخلی خانه و محوطه خانه تان است.

این مسئله می تواند از سبک محوطه سازی تا جنس پوشش گیاهی داخل و بیرون خانه تان را در بر بگیرد. ازآنجایی که محوطه خانه جزو فضاهایی نیست که در اولویت اول تغییرات بعدی شما قرار بگیرد، در مورد این مسائل به خوبی فکر کنید. برای مثال ، شاید یک محوطه مدرن و امروزی بسیار شیک به نظر برسد، اما آیا به عنوان نمونه با سبک سنتی داخل خانه تان هماهنگی دارد یا خیر ؟

 

گزینه بعدی ، محل قرار دادن درختچه ها و تنظیم عناصر فضای سبز محوطه خانه تان است. فقط انتخاب نوع پوشش گیاهی مهم نیست، بلکه محل قرارگیری آن ها هم مهم است. یک چیدمان مناسب می تواند به تعدیل دما و ایجاد سایه مناسب و مهم تر از همه ، کاهش انرژی مصرفی برای متعادل سازی دما، کمک کند.

و اما مورد بعدی ، بودجه ای است که برای محوطه سازی خانه تان می خواهید در نظر بگیرید. به میزان تغییرات الزامی و اساسی که می خواهبد ایجاد کنید و بودجه ای که مد نظر دارید توجه کنید. با کمی برنامه ریزی ، می توانید محوطه خانه تان را به زیبایی طراحی کنید.

در ادامه چند نمونه از وسایل و عناصر تزیینی را برای شما لیست کرده ایم:


 

چمن

درختچه

درختان گلدار

سنگ های تزیینی

موزاییک کاری مسیر رفت و آمد

نرده ها

چشمه و آبنمای مصنوعی

باکس های کاشت گل

عناصر نورپردازی محوطه خانه

 


اما در ادامه باید به این سوال اساسی توجه کنید: ” من چقدر می خواهم صاحب این ملک باشم؟” . جواب این سوال می تواند سردرگمی شما را کمتر کند.

اگر این ملک قرار است محل سکونت دائمی شما باشد، می توانید با مشورت با پیمانکار خود، تماما سلیقه شخصی خود را در محوطه سازی فضای سبز آن اعمال کنید.

اما اگر قرار است ملکی باشد که قصد سرمایه گذاری و در نهایت فروش آن را دارید ، بهتر است تمام کار را بر عهده پیمانکار خود بگذارید و سلیقه شخصی خود را در آن دخالت ندهید.

              پیمانکاران با تجربه بهتر از شما از سلیقه و تمایلات همه مردم خبر و آگاهی دارند، پس خطر نکنید و هزینه و وقت خود را با شخصی     سازی محوطه ملک غیر دایمی تان هدر ندهید. 

تهران ، خیابان مفتح ، کوچه دوم ، پلاک 6 ، طبقه 2

تلفن: 09122040334

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت ایران دستیار می باشد..

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط وب 24