09122040334
امروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

اخبار صنعت ساختمان

 بازار آنلاین کالا و خدمات صنعت ساختمان ایران

بازار آنلاین کالای ساختمانی 

 • انتخابات نظام مهندسی با یک علامت سوال

  انتخابات نظام مهندسی با یک علامت سوال به گزارش ایران دستیار راهیابی حدود ۴۰ درصد افراد از لیست رزرو به شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، علامت سوالاتی را در اذهان جامعه مهندسی ایجاد کرد که آیا این عملکرد وزارتخانه قانونی بوده یا خیر.

 • عامل تعلیق شناسنامه فنی ساختمان

  عامل تعلیق شناسنامه فنی ساختمان به گزارش ایران دستیار در میان مسوولان مدیریت شهری شایع است که وقتی کیفی‌سازی ساختمان و نواقص و نارسایی‌های آن مورد بحث قرار می‌گیرد، انگشت اتهام را به سمت سازمان نظام مهندسی ساختمان و اعضای آن نشانه می‌گیرند و به نحوی سازمان نظام مهندسی را مسوول کاستی‌ها مطرح می‌کنند.

 • "امضا فروشی" مهندسان را قبول ندارم

  رئیس سازمان نظام مهندسی تهران: "امضا فروشی" مهندسان را قبول ندارم به گزارش ایران دستیار ، رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران با تاکید بر این که اصلا بحث "امضا فروشی " را قبول ندارم، گفت: ممکن است کم کاری صورت بگیرد و به همین دلیل مانورهایی را انجام می‌دهیم تا کاستی‌ها را به حداقل برسانیم.

 • مهندسان ناظر توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفي مي‌شود

  مهندسان ناظر توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفي مي‌شود به گزارش ایران دستیار از پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی : با ابلاغ معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي، مطابق با مادۀ 24 آیین‌نامۀ اجرایی مادۀ 33 قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان؛ معرفي مهندسان ناظر به شهرداري‌ها و سایر مراجع صدور پروانه و کنترل ساختمان، توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان انجام می‌شود.

 • پاسکاری پرداخت کمک ودیعه مسکن!

  پاسکاری پرداخت کمک ودیعه مسکن! درحالیکه قرار بود کمک ودیعه مسکن تا پایان مردادماه به حساب متقاضیان واریز شود اما وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی به عنوان متولیان این امر پرداخت این کمک به مستاجران را بین خود پاسکاری می‌کنند و از آماده نبودن سازمان مقابل خود می‌گویند.

 • ثبت‌نام مسکن دولتی از شهریورماه

  ثبت‌نام مسکن دولتی از شهریورماه به گزارش ایران دستیار معاون مسکن شهری بنیاد مسکن از آغاز ثبت‌نام مشمولان دریافت مسکن در قالب طرح اقدام ملی از شهریور امسال خبر داد. جواد حق‌شناس در این باره گفت: متقاضیان دریافت مسکن در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر می‌توانند از شهریور در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کنند.

 • سه‌گانه قیمت‌شکن در بازار مسکن

  سه‌گانه قیمت‌شکن در بازار مسکن به گزارش ایران دستیار کاهش ماهیانه قیمت در مناطق میانی، افت ۷۸ درصدی معاملات و افزایش ۲۵ درصدی ساخت و ساز، چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را پیش روی بازار مسکن پایتخت قرار داده است.

 • کارنامه بازار مسکن در تیرماه

  کاهش ۶۶ درصدی معاملات کارنامه بازار مسکن در تیرماه به گزارش ایران دستیار کاهش ۶۶ درصدی معاملات و ایجاد انتظار کاهش قیمت، نمای کلی بازار مسکن شهر تهران در تیرماه ۱۳۹۸ را نشان داد.

 • پاسخ سوالات بی‌جواب درباره "سانچی"

  "سانچی" که ۹ روز در دل آب با آتش جنگید در نهایت غرق شد و به زیر آب رفت اما ابهامات آن از قبیل چگونگی برخورد دو کشتی، دقایق پر التهابی که به دریانوردان گذشته است،‌ دلیل نجات نیافتن پرسنل و سئوال‌های دیگر همچنان در کانال های خبری رسمی و غیررسمی دست به دست می‌چرخد. سئوالات بی جوابی که این گزارش به دنبال یافتن پاسخی برای آن‌هاست.

 • نفتکش سانچی پس از ۸ روز در آتش سوختن در دل دریا گرفتار شد

  پس از برخورد نفتکش ایرانی سانچی با یک کشتی باری چینی در سواحل چین دچار آتش سوزی بزرگی شد و با گذشت 8 روز تلاش سرانجام این نفتکش غول پیکر تسلیم دریا شد.

 • برخورد دو کشتی در آب های چین / 30 ایرانی ناپدید شدند

  وزارت ترابری چین امروز (یکشنبه) از برخورد دو کشتی در آب های ساحل شرقی این کشور و ناپدید شدن 32 خدمه یکی از کشتی ها متشکل از 30 ایرانی و 2 بنگلادشی خبر داد.

 • زلزله کرمانشاه

  می‌گویند ایران سرزمینی غنی و ثروتمند است که با درآمد معادنش می‌شود کشور را بدون نفت اداره کرد، هزینه‌اش هم لابد همین است، هر از چندی لرزیدن خانمان‌برانداز زمین و ویرانی در طرفی از کشور،‌ روزهای عذاب و استرس و عزای عمومی،‌ بد و بیراه گفتن به زمین و زمان و سازمان‌های امداد رسان. بسیج عمومی برای جمع‌آوری کمک و اهدای خون و پول و آب و غذا برای رساندن به دست مصدومان. و بعد از آن؟ انتظار برای زلزله‌ای دیگر و دوباره عزاداری دیگر.

 • دستور آخوندی برای تحقیق درباره خسارات ساختمان‌های مسکن مهر

  وزیر راه، مسکن و شهرسازی در پی وقوع زلزله در کرمانشاه، دستور تحقیق درباره آسیب‌دیدگی ساختمان‌های جدیدالاحداث و به ویژه ساختمان‌های مسکن مهر را صادر کرد.

 • دولت و شهرداری برای سه معضل پایتخت به راه حل مشترک رسیدند

  راه‌حل مشترک سه معضل پایتخت، با توافق مقامات دولت و شهرداری آماده اجرا شد. سختی حرکت در تهران (ترافیک)، چالش زیست‌محیطی (آلودگی) و همچنین حاشیه‌نشینی (فقر) به‌عنوان سه مساله حاد شهری با سیاست «شهرسازی مبتنی بر حمل‌ونقل همگانی» مهار می‌شود. پایان خودرومحوری در تهران و سایر شهرها از مسیر «توسعه شهر حول ایستگاه‌های مترو» به‌عنوان الگوی ژاپنی، در دستور کار است. این مدل توسعه شهر، سهم سفر با خودروی شخصی را تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهد. این سیاست در پرند استارت می‌خورد

تهران ، خیابان مفتح ، کوچه دوم ، پلاک 6 ، طبقه 2

تلفن: 09122040334

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت ایران دستیار می باشد..

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط وب 24