09011861581
امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸اخبار صنعت ساختمان

 • "امضا فروشی" مهندسان را قبول ندارم

  رئیس سازمان نظام مهندسی تهران: "امضا فروشی" مهندسان را قبول ندارم به گزارش ایران دستیار ، رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران با تاکید بر این که اصلا بحث "امضا فروشی " را قبول ندارم، گفت: ممکن است کم کاری صورت بگیرد و به همین دلیل مانورهایی را انجام می‌دهیم تا کاستی‌ها را به حداقل برسانیم.

 • مهندسان ناظر توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفي مي‌شود

  مهندسان ناظر توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفي مي‌شود به گزارش ایران دستیار از پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی : با ابلاغ معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي، مطابق با مادۀ 24 آیین‌نامۀ اجرایی مادۀ 33 قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان؛ معرفي مهندسان ناظر به شهرداري‌ها و سایر مراجع صدور پروانه و کنترل ساختمان، توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان انجام می‌شود.

 • می‌خواهیم خودمان ناظر انتخابات خودمان باشیم

  نظام مهندسی: می‌خواهیم خودمان ناظر انتخابات خودمان باشیم به گزارش ایران دستیار : هشتمین می‌خواهیم خودمان ناظر انتخابات خودمان باشیم در حالی سال جاری برگزار می شود که این سازمان پیشنهاد داده اختیار اجرایی و نظارت بر انتخابات از سوی وزارت راه و شهرسازی به شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی واگذار شود

 • شیوه‌نامه‌ نظام مهندسی باید بازنگری شود/ تبدیل سازمان نظام مهندسی به توزیع‌کننده کوپن فعالیت

  وزیر راه و شهرسازی: به گزارش ایران دستیار : وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شیوه‌نامه‌ نظام مهندسی باید بازنگری شود، گفت: نظام مهندسی به توزیع‌کننده کوپن فعالیت حرفه‌ای تبدیل شده است و ضعف آموزش مهندسی علت عقب ماندن مهندسی ایران از رقبای منطقه‌ است.

 • نبض ساخت‌وساز در پاییز ۹۷

  نبض ساخت‌وساز در پاییز ۹۷ به گزارش ایران دستیار از مرکز آمار ایران گزارش مربوط به نبض ساخت‌وساز کشوری در پاییز ۹۷ را منتشر کرد.

 • عقب‌نشینی مسکن از دو جناح

  «دنیای اقتصاد» کارنامه بهاری بازار ملک پایتخت را بررسی می‌کند عقب‌نشینی مسکن از دو جناح گزارش «ایران دستیار» از بازدهی بهاری بازار مسکن پایتخت

 • یک چالش بزرگ در شبکه یک سیما

  یک چالش بزرگ در شبکه یک سیما به گزارش ایران دستیار«راه سوم» عنوان برنامه جدیدی در تلویزیون است که به تازگی قرار است به موضوع پرچالش ساختمان‌سازی در کشور و مسائل و معضلات مربوط به آن بپردازد.

 • عبور از بازآفرینی به مسکن مهر؟

  تکرار سکانس تلخ «مسکن مهر»؛ مجوز «ساخت مسکن بیرون از شهر» به مدیران استانی داده شد عبور از بازآفرینی به مسکن مهر؟ چراغ سبز به بیابان‌سازی به گزارش ایران دستیار از «دنیای‌اقتصاد» از هزینه واقعی «مسکن ارزان روی زمین دولتی» برای هر خانوار فاقد خانه

 • پاسخ سوالات بی‌جواب درباره "سانچی"

  "سانچی" که ۹ روز در دل آب با آتش جنگید در نهایت غرق شد و به زیر آب رفت اما ابهامات آن از قبیل چگونگی برخورد دو کشتی، دقایق پر التهابی که به دریانوردان گذشته است،‌ دلیل نجات نیافتن پرسنل و سئوال‌های دیگر همچنان در کانال های خبری رسمی و غیررسمی دست به دست می‌چرخد. سئوالات بی جوابی که این گزارش به دنبال یافتن پاسخی برای آن‌هاست.

 • نفتکش سانچی پس از ۸ روز در آتش سوختن در دل دریا گرفتار شد

  پس از برخورد نفتکش ایرانی سانچی با یک کشتی باری چینی در سواحل چین دچار آتش سوزی بزرگی شد و با گذشت 8 روز تلاش سرانجام این نفتکش غول پیکر تسلیم دریا شد.

 • برخورد دو کشتی در آب های چین / 30 ایرانی ناپدید شدند

  وزارت ترابری چین امروز (یکشنبه) از برخورد دو کشتی در آب های ساحل شرقی این کشور و ناپدید شدن 32 خدمه یکی از کشتی ها متشکل از 30 ایرانی و 2 بنگلادشی خبر داد.

 • زلزله کرمانشاه

  می‌گویند ایران سرزمینی غنی و ثروتمند است که با درآمد معادنش می‌شود کشور را بدون نفت اداره کرد، هزینه‌اش هم لابد همین است، هر از چندی لرزیدن خانمان‌برانداز زمین و ویرانی در طرفی از کشور،‌ روزهای عذاب و استرس و عزای عمومی،‌ بد و بیراه گفتن به زمین و زمان و سازمان‌های امداد رسان. بسیج عمومی برای جمع‌آوری کمک و اهدای خون و پول و آب و غذا برای رساندن به دست مصدومان. و بعد از آن؟ انتظار برای زلزله‌ای دیگر و دوباره عزاداری دیگر.

 • دستور آخوندی برای تحقیق درباره خسارات ساختمان‌های مسکن مهر

  وزیر راه، مسکن و شهرسازی در پی وقوع زلزله در کرمانشاه، دستور تحقیق درباره آسیب‌دیدگی ساختمان‌های جدیدالاحداث و به ویژه ساختمان‌های مسکن مهر را صادر کرد.

 • دولت و شهرداری برای سه معضل پایتخت به راه حل مشترک رسیدند

  راه‌حل مشترک سه معضل پایتخت، با توافق مقامات دولت و شهرداری آماده اجرا شد. سختی حرکت در تهران (ترافیک)، چالش زیست‌محیطی (آلودگی) و همچنین حاشیه‌نشینی (فقر) به‌عنوان سه مساله حاد شهری با سیاست «شهرسازی مبتنی بر حمل‌ونقل همگانی» مهار می‌شود. پایان خودرومحوری در تهران و سایر شهرها از مسیر «توسعه شهر حول ایستگاه‌های مترو» به‌عنوان الگوی ژاپنی، در دستور کار است. این مدل توسعه شهر، سهم سفر با خودروی شخصی را تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهد. این سیاست در پرند استارت می‌خورد

تهران ، خیابان مفتح ، کوچه دوم ، پلاک 6 ، طبقه 2

تلفن: 09011861581

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت ایران دستیار می باشد..

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط وب 24